WEB TASARIM

Sizi merak eden, hizmetleriniz ve şirketinizle ilgili bilgi almak isteyenlerin ilk durağı web sitenizdir. Burası sanal ortamdaki vitrininiz olduğundan, potansiyel müşterilerinizin ilk izlenimi burada başlar.

Bulunduğunuz sektöre uygun, markanızı en iyi şekilde  yansıtacak bir web sitesine sahip olmak, sahip olduğunuz en önemli reklamlardan biri olacaktır. Kaliteli bir web sitesi sizin prestijiniz için uzun yıllar boyunca siz hiç fark etmeden çalışacaktır.

Genç Atölye; sektörünüze ve ihtiyacınıza uygun olan web sitesini tasarlar. Ürün ve hizmetlerinizle ahenk içerisinde olacak tasarım ve içeriklerle size özel bu alanı zenginleştirir.

Editoryal içerik

Web sitenizde şirketinizin hikayesini, amaçlarını ve sunduğu hizmetleri doğru şekilde ifade etmek en az tasarım kadar önemli bir konu. Sitenizde Türkçe’nin doğru kullanılması, ifade şeklinin profesyonelliğe uygun olması insanlarda bıraktığınız olumlu izlenimi kesinlikle artıracaktır.

Genç Atölye olarak; hikayenizi dinliyor, temel müşteri kitlelerinizin analizini yapıyor ve firmanızı konumlandırmak istediğiniz yere göre çeşitli dergi ve gazeteler için profesyonel olarak editoryal içerik üreten takım arkadaşlarımız tarafından hazırlanan doğru, duru ve etkileyici Türkçe metinlerle web sitenizi tamamlıyoruz.

E-TİCARET

Türkiye’de internet üzerinden yapılan alışverişin her geçen gün artmasıyla e-ticaret sitelerinin sayısı da sürekli artış gösteriyor. Ürünlerinizi internetten satmak artık çok kolay. Demo e-ticaret sitemizi incelemek için tıklayınız.

YAZILIM

Artık hemen her şirketin az ya da çok, bir parçasının software(yazılım) şirketi olmak zorunda olduğunu görüyoruz. Şirketinizin sektörü ne olursa olsun, istediğiniz programı sizin için yazıyoruz.

-Satışların daha kolay takip edilmesi için gereken çeşitli yazılımlar

-Depo takip sistemleri ve benzeri uygulamalar

-Time sheet (çalışanların hangi proje için ne kadar emek verdiklerini görmeniz amacıyla)

-E-ticaret siteleri için gerekli görülen çeşitli yazılımlar

-Yıllık izin çizelgeleri gibi ihtiyacınızı karşılayacak verimliliğinizi artıracak programları talebiniz doğrultusunda sizin yazıyoruz. Ekibimizle birlikte sizi dinliyor ve istediğiniz programı sizin özel isteklerinizi göz önüne alarak şirketinize özel olarak yazıyoruz.

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

Yapılan araştırmalar, markaların logosunun isimlerinden 3 kat daha fazla akılda kaldığını gösteriyor. Şirketinize ait logo ve kurumsal tasarım ürünleri, olağan iş akışı içerisinde sürekli görünen bir pazarlama ürünü olarak dikkat çekiyor. Müşterilerinize gönderdiğiniz postalardaki zarflarınız, antetli kağıtlarınız, faturalarınız, bayraklarınız, kartvizitleriniz ve daha bir çok ürün siz farkında olmadan hep markanızla ilgili ip uçları veriyor.

Markanızı konumlandırmak istediğiniz yer için en uygun tasarımları tasarlıyor, vermek istediğiniz mesajı tam olarak yansıtabilmek için doğru renkleri kullanıyoruz.

Üstelik temel kurumsal kimlik tasarımlarına ek olarak, çalışanlarınızın bağlılığını artırmak ya da müşterilerinize hediye etmek için kullanabileceğiniz telefon kaplarından çeşitli kıyafetlere kadar sizler için özel tasarım ürünler geliştirerek kurumsal kimliğinizi tamamlamanıza yardımcı oluyoruz. Sektörünüze uygun, sizi rakipleriniz arasında öne çıkaracak ince düşünülmüş kurumsal kimlik ürünleriyle fark yaratmanızı sağlıyoruz. Markaya özel anahtarlık gibi demode fikirler yerine, müşterilerinize mikro dalga fırına atıldığında içerisindeki tüm yazıların silindiği defterler ya da uçurtmalar hediye etmenizi sağlıyoruz.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal Medya artık bildiğimiz geleneksel medya organları olan televizyon ve yayımcılığın tahtını tamamen sallamış durumda. Bir çok kullanıcı artık markaları sosyal medya üzerinden takip ediyor, şikayetlerini ilk olarak sosyal medya üzerinden dile getiriyor. Bu mecraların gücü artık öyle bir boyuta geldi ki ülkelerde bir kanunun çıkıp çıkmaması üzerine etkisi olabiliyor, hatta o ülkedeki seçimleri bile etkileyebilir.(cambridge analytica skandalı).

Bu nedenle artık bir markanın sosyal medya olmadan marka bilinirliği ve marka kimliğini tam olarak sağlaması oldukça güçtür.

Markalar kendi sektörlerine göre farklı sosyal medya kullanımlarına sahip olup, bu şekilde özel olarak sosyal medya hesaplarını aktif şekilde kullanmaktadır. Örneğin Netflix merakla beklenen bir dizinin yeni sezonunun ne zaman geleceğini Apple yeni IPhone’nun ne zaman tanıtılacağını sosyal medya üzerinden duyurmaktadır.

Son birkaç yıldır, markaların gündemi yakından takip etmesi, gündeme ilişkin konularla markaya fayda sağlayacak şekilde sosyal medya yönetimi  yapmanın markalara ne kadar avantaj sağladığı fark edilmiştir. Bu nedenle markalar temel kullanıcı kitleleriyle aralarında duygusal bağ yaratmak için sosyal medyada bir duruş ve kimlik sergilemektedirler. Örneğin evcil hayvan maması sektöründeki markaların bir kısmı, çeşitli hayvan hakları ihlalleri gerçekleştiğinde sosyal medya üzerinden bu konuyla ilgili duruş sergileyerek, marka imajını yönetmektedir. Hayvan sever olduğu kesin olan evcil hayvan sahiplerinin mama markalarına karşı bakış açısı satın alma alışkanlıkları açısından en önemli faktördür. Bir tarafta sosyal medyada bu ihlaller karşısında sesini yükselten bir mama markası varken, diğer tarafta olaylardan hiç haberi yokmuş gibi davranan bir marka olduğunu düşünün. Bu durumda belirli bir zaman sosyal medyada pasif kalmış marka, satış ya da üretim rakamları ne olursa olsun, güç kaybetmeye başlayacaktır. Bir süre sonra ise imajdaki bu fark, rakamlara da yansıyacaktır.

Bunun gibi örnekler yaşayıp, çeşitli zahmetler sonucunda bir noktaya getirdiğiniz markanıza sosyal medya yönetimi ile değer katıyoruz.

Genç Atölye olarak Twitter, Facebook, Instagram ve Linkedin yönetimi hizmetleri sağlayarak;

İçerik üretimi ile; markanızın değerlerini artıracak profesyonel içerikler üretir ve paylaşırız.

Kullanıcı analizi ile, sahip olduğunuz sosyal ağın analizini yapar, eksikliklerinizi ve güçlü olduğunuz alanları tespit ederiz

Rakip analizi ile; markanızın rakiplerinin benzer mecralardaki performanslarını sizinle kıyaslar, hangi alanlarda onlardan ileride ya da geride olduğunuzu tespit ederiz.

Marka bilinci geliştirme ile; firmanızın önceliğinin örneğin doğa mı, insan hakları mı yoksa hayvan hakları mı olduğuna beraber karar verdikten sonra, markanızın imajını bu doğrultuda geliştiririz.

Kampanya oluşturma ile, markanızın kimliğine uygun, içerisinde bulunduğunuz sektöre göre tasarlanmış görseller ile desteklenen orijinal kampanyalar gerçekleştiririz.

Hedef belirleme ile; sosyal medya platformları içerisinde öncelik verdiğiniz alanlarda, sizin için olması gereken minumum doğal takipçi sayısı, etkileşim oranı gibi önemli göstergeleri belirler, sosyal medya hesabınızı markanızın şarkılarını söylediği dev bir sahneye çeviririz.

PROFESYONEL SUNUM VE RAPORLAMA

Bazı sunumlar diğerlerinden daha önemli olabilir. Profesyonel sunum hizmeti ile sunum ve raporlarınızda görsel ögelere ve tasarıma vakit harcamadan tamamen içeriğe odaklanmanızı sağlıyoruz. Üst düzey tasarım yaklaşımıyla markanıza ve sektöre özel görseller tasarlayıp; grafik, tablo ve metin kutuları gibi görselleri tamamen orijinal olarak dizayn ediyor ve müşterilerinize karşı oluşturduğunuz imajı üst seviyelere çıkarıyoruz.

INFLUENCER MARKETING

Özellikle hızlı tüketim ürünlerine (FMSG) yönelik  kullanılan influencer marketing yöntemi reklamcılığın son gözdelerinden biri. Bu yöntem ile, başta Instagram olmak üzere, yüksek seviyede takipçisi olan ve takipçileri ile etkileşimi yüksek ve aralarında bağ bulunan influencerlar ile ücretli iş birliği yaparak ürünlerinizin tanıtımını sağlıyoruz. Influencer marketing yönetimi oldukça karmaşık ancak bir o kadar etkili ve sonuçları görülebilir bir reklam stratejisidir. En önemli artılarından biri, anlaşmalı influencer için verilen bir indirim kodu vb bir sistem sayesinde, reklam için yaptığınız yatırımın sizin satışlarına olan minumum etkisini direkt görebilmenizdir. Burada en önemli konu, ürününüz ve markanızla bağdaşacak doğru kişiye reklamlar verebilmektedir. Markanızı konumlandırdığınız kitleye hitap eden bir influencer ile çok hızlı ve oldukça verimli bir pazarlama kampanyası yürütmeniz mümkün olmaktadır. Örneğin tarih kitapları ya da tarih ile ilgili objeler, ürünler satan bir marka iseniz, tarih özeline yoğunlaşmış ve sosyal medyada bu yönde paylaşımlar yapan kişilerle işbirliği yapmanız olumlu sonuçlar doğuracaktır. Sık karşılaşılan bir örnek olarak, kadın kişisel bakımı üzerine yoğunlaşmış sosyal medya hesapları(influencer) her gün çeşitli kadın bakım ürünlerinin tanıtımını yapmaktadır. Bu sayede markanız ve ürününüz direkt olarak hedef pazara ulaşmaktadır ve bu nedenle verim oldukça yüksektir.

Proje geliştirilken markanızın hikayesini dinliyor, markanızı konumlandırdığınız yere en uygun influencerları size oldukça detaylı bir rapor olarak sunuyoruz. Hangi hesapların, hangi kitleye hitap ettiğine dair sizi bilgilendiriyor, böylece kendi ürününüze ait sosyokültürel, cinsiyet vb gibi konularda hedeflediğiniz kitleye ulaşmanızı sağlıyoruz.

Kendi portföyümüzdeki 30’u aşkın influencerlar arasından bir seçim yapmanız durumunda, influencer bedelinde(influencer marketing bütçesinin neredeyse tamamını oluşturur) size özel ekstra indirim ya da daha fazla reklam şansı tanıyoruz.

Çalışılacak influencer için karar verilmesinin ardından, ürünün hangi saatlerde, ne şekilde tanıtılacağına, paylaşımın bir reklam olduğunun ne kadar hissettirileceğine kadar sosyal medyaya özel reklam stratejilerini geliştiriyoruz.

Bu yönleriyle influencer marketing, büyük ya da küçük hemen hemen tüm firmaların başvurduğu bir araç olmuştur. Yanlış seçilecek influencer, ürünün reklamının antipatik bir şekilde yapılması, sizin ürününüzün tanıtımının yapılacağı gün influencer tarafından yapılan diğer paylaşımlar, reklamdan önceki ve sonraki paylaşımlar ile kurgu bütünlüğünün sağlanması ve markaya zarar verecek başka paylaşımlar yapılmaması gibi kendi içerisinde bir çok önemli nokta taşımaktadır. Genç Atölye influencer marketing ekibi, tüm bu süreçte sizin yanınızda olarak, markanızın minumum bütçe ile, maksimum ‘’hedef’’ kitleye ulaşmasını sağlamak için çalışmaktadır.

DİJİTAL REKLAM PLANLAMA VE BÜTÇELEME

Dijital reklamların önemini fark eden, ancak nereden başlayacağını bilemeyen markalar için, dijital reklam ve bütçeleme hizmetini geliştirdik. Bu hizmet ile, firma ile dijital reklamcılık için oluşturabileceği bütçeyi planlıyor, özellikle yeni kurulan ya da gelişmekte olan markalar için minumum maliyetle dijital reklamlarını nasıl oluşturabileceğini planlıyoruz. Kısacası, hedef olarak belirlediği bir reklam alanı bulunmayan markalar için, bütçesine uygun reklam stratejileri tasarlayarak, paranızın son kuruşuna kadar verim almanızı sağlıyoruz. Bunu yaparken;

Markanızın tıklama başına mı yoksa görüntülenme başına mı ödenen reklam ücretlerinden daha çok verim alacağının analizini yapıyor

Ürününüze özel olarak sadece potansiyel müşterilerinin yoğun olduğu bölgelerde reklam çıkıyor

Böylece maliyetinizi minumuma indirgiyoruz.

PROJENİZ HAKKINDA TEKLİF ALMAK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

İLETİŞİM
Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google